:  
Soalan Lazim | Pautan | Bantuan | Peta Laman
MAFI Web Web Lain

Arkib Mantan Menteri MAFI

Nama Menteri Tarikh Mula Tarikh Akhir
YB. Tan Sri Datuk Hj. Mohd Said Bin Keruak
31hb Ogos 1963
31hb Ogos 1975
YB. Datuk Hj. Sakaran Bin Dandai
1hb September 1975
15hb April 1976
YB. Datuk Dr. James P.Ongkili
20hb April 1976
16hb Julai 1976
YB. Tan Sri Datuk Hj. Suffian Bin Koroh 
17hb Julai 1976
31 Disember 1979
YB. Datuk Lim Guan Sing
1hb Januari 1980
21hb April 1985
YB. Datuk Joseph Kurup
23hb April 1985
6hb Mei 1986
YB. Datuk Chau Tet Onn
7hb Mei 1986
18hb Julai 1990
YB. Datuk Bernard Gilok Dompok
19hb Julai 1990
7hb April 1993
YB. Datu Amirkahar Tun Datu Hj. Mustapha 
7hb November 1993
19hb Februari 1994
YB. Datuk Sri Panglima Hj. Lajim Hj. Ukin
24hb Mac 1994
27hb Mei 1996
YB. Datuk Pandikar Amin Hj. Mulia
28hb Mei 1996
12hb Mac 1999
YB. Datuk Sri Panglima Hj. Lajim Hj. Ukin
13hb Mei 1999
2hb April 2003

Jabatan dan Agensi

    JPS
    Ko Nel
    JPHPT
    KPD
    DOA
    LIGS
    DOF
       

Alamat Perhubungan

Kementerian Pertanian dan Industri Makanan Aras 7 & 8, Wisma Pertanian,
Jalan Tasik Luyang , Beg Berkunci 2049,
88624, Kota Kinabalu Sabah.

Pertanyaan / Aduan :
Sila Emel Kepada Mafi@sabah.gov.my
Tel :088-283625